Skip to main content

Parcel · Map 18 · Block 19

HUT HILL RD

Owner: NATURE CONSERVANCY INC

Assessed value

$358,500

$358,500 land

Acreage

37 ac

$9,689 / ac

Land use

980

RR3

Year built

Building

Style
Vacant Land

Recorded sales

  1. Sep 22, 2017

    NATURE CONSERVANCY INC

    Bk/Pg 0087/0810

  2. Apr 24, 1979

    NATURE CONSERVANCY OF CT INC

    Bk/Pg 0023/0273

More on Hut Hill Rd

View source assessor card