Assessed value
$466,300
$262,100 bldg · $204,200 land
Acreage
6.59 ac
$70,759 / ac
Land use
922
RR3
Year built
1998
3,784 sqft
Building

- Style
- Comm Garage
- Year built
- 1998
- Living area
- 3,784 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Pre-finsh Metl
- Heat
- Hot Air-No Duc · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Hut Hill Rd
9 HUT HILL RD
$564,600 · 1.09 ac · Built 1839
15 HUT HILL RD
$456,600 · 1 ac · Built 1839
18 HUT HILL RD
$504,800 · 2.74 ac · Built 1965
19 HUT HILL RD
$293,900 · 0.9 ac · Built 1846
21 HUT HILL RD
$141,000 · 1.15 ac · Built 1910
24 HUT HILL RD
$300,500 · 1.88 ac · Built 1959
32 HUT HILL RD
$323,400 · 1.89 ac · Built 1954
35 HUT HILL RD
$387,800 · 0.91 ac · Built 1910